Kao rezultat višemesečnog procesa javnih rasprava i konsultacija, poslanici Narodnog pokreta Srbije, Novog lica Srbije, Ekološkog ustanka i Stranke demokratske akcije (SDA) Sandžaka podneli su Narodnoj skupštini predlog izmena i dopuna Zakona o jedinstvenom biračkom spisku, navodeći da predlog u potpunosti ispunjava preporuke ODIHR-a i da se oslanja na unapređeni predlog koji je prethodno objavila Crta. Kao ključno sporno pitanje tokom procesa izdvojio se sastav Komisije za reviziju biračkog spiska, pri čemu je konačno rešenje iz 11. verzije nacrta, sa kojim su se saglasili Crta i CESID, predvidelo komisiju sastavljenu od pet članova koje imenuje vlast, tri iz opozicije i dva iz civilnog društva, što je prihvatio i deo opozicionih stranaka.
Izvor: https://www.nin.rs/politika/vesti/92105/sta-donosi-jedanaesta-verzija-zakona-o-birackom-spisku?





