Predsednik Srbije Aleksandar Vučić prisustvovao je u kasarni Topčider sastanku na kome su predstavljeni analiza stanja, operativnih i funkcionalnih sposobnosti Vojske Srbije i rezultati za 2023. godinu.
Obavezno služenje vojnog roka ponovo je na stolu i ponovo nije doneta bilo kakva konkretna odluka. Ministar vojni tvrdi da su vrh Ministarstva odbrane i vojske jednoglasno „za“. Konkretan predlog šefu države poslaće tek u maju, a dalja procedura mogla bi da traje mesecima. U međuvremenu, ova tema postala je zgodna za skretanje pažnje.
Vojni sindikat Srbije zatražio je od ministra odbrane Miloša Vučevića da javno kaže po kom osnovu i u kom svojstvu je civil Milorad Stupar, general-major u penziji, prisustvovao sastanku vojnog i državnog vrha u kasarni Vojske Srbije u Topčideru i analizi operativnih sposobnosti Vojske Srbije.
Izvor: https://n1info.rs/vesti/foto-drzavnom-vrhu-predstavljena-analiza-stanja-i-sposopnosti-vojske-srbije/, https://n1info.rs/vesti/vojni-sindikat-otkud-penzionisani-general-milorad-stupar-na-sastanku-vojnog-i-drzavnog-vrha/, https://n1info.rs/vesti/zgodna-tema-za-skretanje-paznje-nova-najava-stare-najave-o-vracanju-sluzenja-vojske/