Reforma
Reforma

25. 10. 2020. - 25. oktobar 2020.

Nebojša Stefanović je postao novi ministar odbrane. Njegov prethodnik, Aleksandar Vulin, prešao je na poziciju ministra unutrašnjih poslova. Izvor: https://www.slobodnaevropa.org/a/novi-ministri-u-vladi-srbije/30910539.html

čitaj dalje..

15. 06. 2017. - 15. jun 2017.

Ana Brnabić je novi mandatar Vlade Srbije, saopštio je predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Ona je 15. po redu predsednik Vlade Srbije od 1990. godine kada je u Srbiji uvedeno višestranačje. Brnabić je prethodno obavljala funkciju ministarke državne uprave i lokalne samouprave. Izvor: http://www.nedeljnik.rs/nedeljnik/portalnews/ana-brnabic-je-novi-premijer-srbije

čitaj dalje..

27. 06. 2014. - 27. jun 2014.

Trenutno se niko ne nalazi na mestu sekretara Saveta za nacionalnu bezbednost i de facto šefa Biroa za koordinaciju službi bezbednosti, odgovorio je ministar pravde Nikola Selaković na pitanje opozicije u Narodnoj skupštini. Ovu funkciju je od avgusta 2012. obavljao prvi potpredsednik Vlade Aleksandar Vučić, koji je od 27. aprila postao premijer. Predsednik Srbije Tomislav Nikolić još nije imenovao novo lice na ovo mesto.   […]

čitaj dalje..

23. 09. 2013. - 23. septembar 2013.

Vlada Republike Srbije je na sednici usvojila sve dokumente neophodne  za vođenje pregovora o pristupanju Srbije Evropskoj uniji, kao i analizu aktivnosti u procesu pregovora. Izvor: http://www.mei.gov.rs/src/vesti/618/188/463/detaljnije/vlada-srbije-usvojila-dokumenta-neophodna-za-pregovore-sa-eu/

čitaj dalje..

02. 09. 2013. - 2. septembar 2013.

Skupština Srbije  je, posle višednevne rasprave, izabrala novu, rekonstruisanu Vladu. Ministri, za koje je glasalo 134 poslanika, položili su zakletvu.  Ministar bez portfelja zadužen za Kosovo i Metohiju je Aleksandar Vulin, dok je za ministra odbrane izabran Nebojša Rodić. Izvor: https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2013&mm=09&dd=02&nav_category=11&nav_id=749158

čitaj dalje..

31. 07. 2012. - 31. jul 2012.

Sporazumom između stranaka vladajuće koalicije najavljene su smene na čelu Bezbednosno-informativne agencije. Srpska napredna stranka predložiće direktora BIA, a koalicija oko Socijalističke partije Srbije predložiće zamenika direktora ove Agencije. Glavni kandidati za ova mesta su Nebojša Rodić i Dragan Marković. Petogodišnji mandat aktuelnom šefu BIA Saši Vukadinoviću ističe tek za godinu dana, dok je mesto zamenika direktora upražnjeno od 2004. godine. Izvor: http://www.politika.rs/sr/clanak/227752/Rodic-i-Markovic-na-celu-BIA

čitaj dalje..

28. 07. 2012. - 28. jul 2012.

Novi ministar spoljnih poslova Srbije Ivan Mrkić preuzeo je  dužnost od dosadašnjeg šefa diplomatije Vuka Jeremića. Jeremć od jeseni preuzima funkciju predsedavajućeg Generalne skupštine UN Izvor:  http://balkans.aljazeera.net/vijesti/ivan-mrkic-preuzeo-duznost-sefa-diplomatije

čitaj dalje..

28. 06. 2012. - 28. jun 2012.

Predsednik Srbije Tomislav Nikolić poverio je danas lideru SPS-a Ivici Dačiću mandat za formiranje Vlade Srbije. Izvor:  http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/9/politika/1129626/nikolic-poverio-mandat-dacicu.html

čitaj dalje..

08. 10. 2010. - Uredba o određivanju poslova bezbednosne zaštite određnih lica i objekata

U prilogu možete pronaći Uredbu o određivanju poslova bezbednosne zaštite određnih lica i objekata (“Službeni glasnik RS”, br. 72/2010) koji je donela Vlada Republike Srbije.

čitaj dalje..

25. 12. 2009. - Uredba o ocenjivanju državnih službenika

U prilogu možete pronaći Uredbu o ocenjivanju državnih službenika (“Službeni glasnik RS”, br. 109/2009) koji je donela Vlada Republike Srbije.

čitaj dalje..
Hronologija
Riznica
Bezbednost ned OEBS
Izradu baze podataka podržala je Misija OEBS u Srbiji, uz finansijsku pomoć Švedske agencije za međunarodnu razvojnu saradnju i Nacionalne zadužbine za demokratiju (NED). Stavovi izraženi na ovim stranicama pripadaju isključivo autorima i ne predstavljaju nužno zvaničan stav Misije OEBS u Srbiji.
Izrada: MWEB